fulltext

Provoz školy od 3. 5. 2021

Datum konání:
30.4.2021

Žáci 1. stupně pokračují ve stávajícím režimu, mění se pouze četnost testování. Nově se budou tito žáci testovat pouze jednou týdně (v pondělí).

Rozhodnutím MZČR se v rámci Pardubického kraje vracejí od pondělí 3. května 2021 do škol i žáci 2. stupně základních škol. Výuka žáků 2. stupně bude probíhat rotačním způsobem. V týdnu od 3. 5. 2021 zahájí prezenční výuku žáci 7. a 8. ročníku a žáci 6. a 9. tříd budou pokračovat v distanční výuce.

Při pobytu ve škole musí mít žáci respirátor FFP2, chirurgickou roušku, případně certifikovanou nanoroušku.

Osobní přítomnost žáků na prezenčním vzdělávání je podmíněna negativním testem na přítomnost COVID-19. Žáci 2. stupně se budou testovat 2x týdně (v pondělí a ve čtvrtek). Testovat se bude tzv. samoodběrem pomocí neinvazivních testů. Zaměstnanci školy průběh testu žákům vysvětlí a budou dohlížet na provádění testu.

Testovat se nemusí děti, u kterých je možné doložit negativní výsledek RT-PCR testu nebo negativní výsledek POC antigenního testu (ne starší než 48 hodin) a které zároveň nemají příznaky onemocnění COVID-19.

Testovat se nemusí také děti, které onemocnění COVID-19 již prodělaly a neuplynulo více než 90 dní od prvního RT-PCR testu s pozitivním výsledkem nebo pozitivního POC antigenního testu na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2. Je to ovšem nutné prokázat (např. potvrzením od lékaře, lékařskou zprávou, zprávou z laboratoře v listinné či elektronické podobě).

V případě pozitivního testu vás škola kontaktuje, abyste si dítě ze školy vyzvedli. Zákonný zástupce žáka následně kontaktuje dětského lékaře a požádá o vystavení e-žádanky na provedení konfirmačního PCR testu ve zdravotnickém zařízení. Pokud se potvrdí, že je žák pozitivní, bude se postupovat podle instrukcí KHS.

Žáci si mohou donést i vlastní certifikovaný test a testovat se jím. Pokud zákonný zástupce nesouhlasí s testováním svého dítěte, tak tuto skutečnost oznámí třídnímu učiteli. Absence těchto žáků bude omluvena a bude jim zasílána samostatná práce.

Podrobné informace o testování žáků naleznete na https://testovani.edu.cz/

Odkaz na instruktážní video průběhu testu.

Další informace včetně rozvrhu hodin obdržíte od třídních učitelů.

Pozvánka na webinář „Děti Online“