Úvod > Aktuálně > Informace k zahájení školního roku 2021/2022

Informace k zahájení školního roku 2021/2022

30.8.2021

Pravidla provozu ZŠ Dolní Dobrouč vychází ze souboru doporučení MŠMT pro školní rok 2021/2022 (https://www.edu.cz/wp-content/uploads/2021/08/MSMT_Manual-k-provozu-skol-a-testovani.pdf).

Nový školní rok začíná ve středu 1. září 2021 v 7:55 v kmenových učebnách. Žáci mohou vstupovat do školy samostatně. Rozvrhy hodin jsou dostupné v elektronické žákovské knížce. Rodiče prvňáčků se mohou účastnit slavnostního zahájení, musí však mít po celou dobu pobytu ve škole nasazenou odpovídající ochranu dýchacích cest.

Ochrana dýchacích cest

Všichni žáci jsou povinni používat při vstupu do školy a při pohybu ve společných prostorách školy (šatny, chodby, WC) ochranu dýchacích cest, tj. respirátor (FFP2, KN95) či chirurgickou roušku. V jednotlivých učebnách (oddělení ŠD) a při výuce nemusí mít žáci roušky nasazené. Škola disponuje dostatečným množstvím chirurgických roušek. Pokud si žák roušku zapomene, tak mu bude školou poskytnuta.

Všechny dospělé osoby se mohou ve budovách školy pohybovat pouze s respirátorem.

Testování

• Všichni žáci školy (netýká se žáků 1. tříd) budou 1., 6. a 9. září (popř. ihned po návratu do školy po absenci) testováni neinvazivními antigenními testy. Žáci 1. tříd se budou testovat 2., 6. a 9. září. Žáci budou pro testování používat neinvazivní antigenní testy Genrui pro samoodběr (instruktážní video https://www.youtube.com/watch?v=M8e1LDk5bt4 ).
  • Žáci se mohou testovat vlastními testy, pokud je daný antigenní test na seznamu těch, kterým MZ vydalo výjimku do 30.6.2021 (viz ZDE)
  • Škola umožňuje zákonným zástupcům žáků 1.- 3. tříd asistenci u testování.

Žák nemusí podstoupit testování, pokud doloží:

• že je očkován 2. dávkou, od ukončeného očkování uběhlo již 14 dní
  • prodělal onemocnění COVID-19 (neuběhlo 180 dní od 1. pozitivního PCR testu)
  • negativní výsledek PCR testu z odběrného místa (ne starší 7 dnů)
  • negativní výsledek Ag testu z odběrného místa (ne starší 72 hodin)

Pokud zákonní zástupci žáka odmítnou testování, žák může školu navštěvovat, ale po celou dobu pobytu ve škole má zakryté dýchací cesty respirátorem či chirurgickou rouškou. Žák nesmí na hodinách Hv zpívat, na hodinách Tv může sportovat jen ve venkovních prostorách.  Konzumace jídla a pití je žákovi povolena ve vlastní lavici, pokud je dodržena vzdálenost 1,5 m od ostatních spolužáků.

Pokud žák odmítne testování a odmítne nosit roušku či respirátor, nebude mu umožněna osobní přítomnost na výuce. Žák není automaticky omlouván školou, absenci omlouvá zákonný zástupce žáka.

Pokud u žáka ve škole vyjde pozitivní Ag test na COVID -19 (1. nebo 6. září), bude daný žák izolován od ostatních a zákonný zástupce bude kontaktován, aby si dítě okamžitě vyzvedlŠkola vystaví rodiči potvrzení o pozitivním Ag testu žáka. Rodič se také musí telefonicky spojit s praktickým lékařem, který mu vystaví žádanku na PCR test. O výsledku PCR testu rodič neprodleně informuje školu. Žák se vrací k prezenční výuce do školy, pokud doloží ukončení izolace, léčení či negativní PCR test.

Pokud by byl test pozitivní 9. září, tak musí školu opustit všichni žáci, kteří byli v předchozích 2 dnech s pozitivně testovaným v jedné třídě nebo skupině. Tito žáci nemohou do výsledku konfirmačního PCR testu pozitivně testovaného žáka navštěvovat školu.

Prosíme rodiče, aby neposílali do školy děti, které mají příznaky infekčního onemocnění (jako je např. zvýšená teplota, horečka, kašel, rýma, dušnost, bolest v krku, bolest hlavy, bolesti svalů a kloubů, průjem, ztráta chuti a čichu apod.)

Školní stravování

- vstup pouze s rouškou/respirátorem

- při vstupu do jídelny bude umístěna dezinfekce

Provoz školní družiny bude probíhat v plném rozsahu.

Rozdělení prvňáčků

Vavřínová Dana

Zbořilová Lea

Vician David