Úvod > Aktuálně > Elektronická žákovská knížka

10.9.2019

s novým školním rokem nás čeká jedna velká změna. Jde o elektronickou žákovskou knížku. Jedná se o informační systém, který nahradí klasické papírové žákovské knížky.

Elektronická žákovská knížka v systému DM Software není jenom o známkách, dozvíte se z mnoho dalších informací. Vy i vaše děti obdržíte své vlastní přístupové kódy a můžete se kdykoli přihlásit a známky zkontrolovat. Učitel pak uvidí, jak často se rodiče i děti zajímají o své výsledky. Žádáme vás tedy, abyste používali pouze své přístupy, ne ty dětí a také prosím nesdělujte dětem své přihlašovací údaje. Existuje i mobilní aplikace, ve které jde vše zjistit pomocí mobilního telefonu.

Trochu jiná situace je u těch nejmenších. Děti v první až třetí třídě budou stále používat papírové žákovské knížky, než se časem naučí používat DM Software.

Pokud ještě přístupy nemáte, zastavte se ve škole, jsou zde pro vás u třídních učitelů připraveny. Protože jde o citlivé údaje, nebudeme je posílat po dětech. Známky jsou uvedeny po předmětech a je u nich vidět, jak je která důležitá, to je tzv. váha známky. Bude vidět i průměr, ten je ale pouze informativní, konečná známka záleží i na dalších věcech (snaha, aktivita v hodině, ...). Mezi další přednosti nové žákovské patří i to, že rodiče uvidí i zápisy v třídní knize. Při nemoci dítěte tedy budou vědět, jaké učivo se v hodinách probíralo. Uvidí i absenci svých dětí, dá se tím velmi snadno zkontrolovat přítomnost ve škole. V neposlední řadě odstraníme přepisování známek dětmi, rodič uvidí vždy tu správnou známku. V minulosti mohl váš potomek „zapomenout“ žákovskou a známka se do ní nemusela dostat.

Do žákovské knížky se můžete přihlásit pomocí internetové adresy https://portal.dmsoftware.cz, nebo pomocí odkazu EŽK v horním menu www stránek školy. Na přihlašovací stránce DM Software je pod odkazem nápověda uživatelská příručka pro žáky a zákonné zástupce, kde jsou všechny funkce přehledně popsány.

Jelikož se jedná o nový systém, může se stát, že se ještě objeví nějaká nesrovnalost nebo chyba. Samozřejmě se budeme snažit, aby jich bylo co nejméně. Určitě si časem všichni zvykneme a oceníme nové funkce a přehlednost celého systému.

PF 2020
Zpívání koled