fulltext

Drobečková navigace

Úvod > Aktuálně > Elektronická žákovská knížka

Elektronická žákovská knížkaDatum konání:
10.9.2019

Vážení rodiče,

s novým školním rokem nás čeká jedna velká změna. Jde o elektronickou žákovskou knížku. Jedná se o informační systém, který nahradí klasické papírové žákovské knížky.

Elektronická žákovská knížka v systému DM Software není jenom o známkách, dozvíte se z mnoho dalších informací. Vy i vaše děti obdržíte své vlastní přístupové kódy a můžete se kdykoli přihlásit a známky zkontrolovat. Učitel pak uvidí, jak často se rodiče i děti zajímají o své výsledky. Žádáme vás tedy, abyste používali pouze své přístupy, ne ty dětí a také prosím nesdělujte dětem své přihlašovací údaje. Existuje i mobilní aplikace, ve které jde vše zjistit pomocí mobilního telefonu.

Trochu jiná situace je u těch nejmenších. Děti v první až třetí třídě budou stále používat papírové žákovské knížky, než se časem naučí používat DM Software.

Pokud ještě přístupy nemáte, zastavte se ve škole, jsou zde pro vás u třídních učitelů připraveny. Protože jde o citlivé údaje, nebudeme je posílat po dětech. Známky jsou uvedeny po předmětech a je u nich vidět, jak je která důležitá, to je tzv. váha známky. Bude vidět i průměr, ten je ale pouze informativní, konečná známka záleží i na dalších věcech (snaha, aktivita v hodině, ...). Mezi další přednosti nové žákovské patří i to, že rodiče uvidí i zápisy v třídní knize. Při nemoci dítěte tedy budou vědět, jaké učivo se v hodinách probíralo. Uvidí i absenci svých dětí, dá se tím velmi snadno zkontrolovat přítomnost ve škole. V neposlední řadě odstraníme přepisování známek dětmi, rodič uvidí vždy tu správnou známku. V minulosti mohl váš potomek „zapomenout“ žákovskou a známka se do ní nemusela dostat.

Do žákovské knížky se můžete přihlásit pomocí internetové adresy https://portal.dmsoftware.cz, nebo pomocí odkazu EŽK v horním menu www stránek školy. Na přihlašovací stránce DM Software je pod odkazem nápověda uživatelská příručka pro žáky a zákonné zástupce, kde jsou všechny funkce přehledně popsány.

Jelikož se jedná o nový systém, může se stát, že se ještě objeví nějaká nesrovnalost nebo chyba. Samozřejmě se budeme snažit, aby jich bylo co nejméně. Určitě si časem všichni zvykneme a oceníme nové funkce a přehlednost celého systému.


Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9
Organizace výuky od 12. 10. 2020 do 30. 10. 2020
10
Sběr starého papíru
11
12 13
Uzavření školy
14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1